Turystyczna trasa w Ostromecku

Turystyczna trasa w Ostromecku

Ta bardzo ciekawa trasa turystyczna przebiega niemal cały czas przez tereny Zakola Dolnej Wisły. Liczy 18 kilometrów.

Rozpoczyna się w Ostromecku, gdzie za kościołem świętych Mikołaja, Stanisława i Jana Chrzciciela skręca stronę brukowanego zejścia do doliny. Na dole przed jeziorkiem, idziemy w lewo na ścieżkę w zaroślach, po lewej na skarpie znajduje się zespól pałacowo-parkowy i pałac stary. podążamy szlakiem prosto przez las brzegiem zbiorników wodnych. Jesteśmy w okolicach malowniczych jeziorek. Kluczymy po ścieżkach do barierek, jakie często spotykamy przed budynkami szkolnymi. Przechodzimy przez Osiedle Zabasta. Spotykamy żółty szlak Rezerwatów Chełmińskich, lasem docieramy do głównej szosy i równoległej do niej ścieżki. Za znakiem drogowym terenu zabudowanego Strzyżawa skręcamy w prawo.

Dochodzimy di mostu przez Wisłę. Szlak żółty odchodzi w lewo, idziemy dalej prosto asfaltową drogą, która okresowo bywa błotnista (wiosna, jesień). Pokonujemy piaszczyste podejście, a później zejście.

Teraz zaczynamy podążać grzbietem stromej skarpy, z boku widzimy Wisłę. Niespodziewanie skręcamy w prawo i zaczyna robić się stromo. Jesteśmy na drodze, nad brzegiem rzeki. Z prawej pomiędzy konarami drzew widzimy łąki i polany. Po chwili przecinamy szosę łącząca Toruń z Bydgoszczą, mijamy bar i szeroką drogą dochodzimy do torów kolejowych za którymi szlak kończy się przy budynku nieużywanej stacji kolejowe w Ostromecku.

Przedstawiony szlak to świetna rozrywka dla rodzin z dziećmi i ludzi starszych. Takie drogi to oczywiście zupełnie inne szlaki od tych co oferują, Karkonosze, Tatry czy Bieszczady. Ale to doskonała okazja by poznać bliżej uroki terenów nadwiślanych.

Pozostałe artykuły o rekreacji i podróżach:

About