Belgia i jej atrakcje

Belgia i jej atrakcje

Belgia i jej atrakcje

Belgia jest chętnie odwiedzanym przez turystów krajem, a na brak atrakcji nie można tu narzekać. Co warto zobaczyć w Belgii? Jakie regiony zasługują na szczególną uwagę?

Ważnym punktem jest stolica kraju, czyli Bruksela. Znana jest ona również z tego, że wiele organizacji międzynarodowych ma właśnie tu swą siedzibę. Bruksela jest ważna zarówno dla NATO, jak i dla Unii Europejskiej. Bruksela to również miasto znane z organizacji licznych kongresów. Choć miasto to zyskuje coraz bardziej nowoczesne oblicze, zachowały się tu wiele cennych zabytków. Tutejsze muzea słyną z ciekawych zbiorów, popularne są również tutejsze galerie.

Najważniejszym regionem turystycznym Belgii jest jednak Flandria. Na jej terenie leżą aż cztery miasta o wyjątkowym, zabytkowym charakterze. To przede wszystkim Antwerpia, znana z obróbki i handlu diamentami na całym świecie. Chętnie odwiedzana jest również Gandawa, będąca kulturalnym ośrodkiem Flamandów. To miasto jest również ważnym ośrodkiem przemysłowym, słynie również z hodowli kwiatów. Warto zajrzeć również do Brugii, której zabytkowa zabudowa została doceniona i wpisana na listę UNESCO.

W Belgii idealnym miejscem na wypoczynek jest wybrzeże atlantyckie. Na wybrzeżu panują idealne warunki dla turystów. Liczne kąpieliska oraz ośrodki wypoczynkowe gwarantują udany pobyt w tym malowniczym zakątku świata. Szczególną popularnością cieszy się kąpielisko Ostenda, które dzięki gorącym źródłom mineralnym funkcjonuje również jako znane uzdrowisko.

Na terenie Ardenów również nie brak atrakcji dla turystów. Ten region znany jest z jezior, ciekawych zamków oraz cichych wiosek i miasteczek. Tu znajduje się znana miejscowość Spa, która już w XVIII wieku zaczęła robić karierę jako uzdrowisko o światowej sławie.

Pozostałe artykuły o rekreacji i podróżach:

About