Baza noclegowa w Beskidach

Baza noclegowa w Beskidach

Baza noclegowa w Beskidach

Beskidy coraz częściej stają się miejscem do którego przybywają turyści chcący odkryć coś nowego, szukający ciszy, spokoju i często bardziej dziewiczych terenów. Znudzenie wielkimi kurortami górskim jak chociażby Karpacz czy Zakopane, przyjeżdżają do Krynicy Zdrój, Szczyrku czy Wisły. Na gości czekają nie tylko góry ale również interesujące atrakcje turystyczne.

Największe skupisko ciekawych miejsc w Beskidach znajduje się w południowej części województwa śląskiego a konkretnie na Podbeskidziu. Stolica tego regionu jest Bielsko-Biała, miasto prawie 200 tysięczne z bogatą tradycją. Nazywane niegdyś małym Wiedniem do dzisiaj zachwyca architekturą, która można podziwiać w centrum choćby w postaci wyeksponowanych i wyremontowanych pięknych kamienic. Niewątpliwie największą i najbardziej spektakularną atrakcją miasta jest Zamek Sułkowskich który wznosi się na Wzgórzu w centrum miasta i praktycznie nikt kto przyjeżdża do bielska nie jest w stanie go przeoczyć. Bielsko to miasto przemysłowe, słynie z produkcji samochodów Fiat oraz podzespołów motoryzacyjnych. Co roku w Bielsku organizowane są Targi Ogólnopolskie Energetab, największe w kraju. Stąd tez Bielsko posiada jedną z najlepiej przygotowanych baz noclegowych w Beskidach.

Nad miastem z kolei góruje ikona Bielska – Szyndzielnia ze szczytem na wysokości 1026 m.n.p.m. Można na nią wejść, wjechać rowerem górskim korzystając ze szlaku rowerowego lub wygonie wjechać nowoczesną kolejką gondolową. Ze szczytu Szyndzielni możemy podziwiać wspaniałe widoki na Bielsko, na Śląsk oraz przepiękną panoramę Beskidów.

Wychodząc dalej na Klimczok, najwyższy szczyt w tej części pasma Beskidów możemy sycić się pięknem beskidzkiej przyrody a dalej zejść do jednego z najsłynniejszych kurortów beskidzkich czyli do Szczyrku, który posiada tradycje narciarskie. Funkcjonuje tutaj wiele wyciągów narciarskich i świetnie przygotowanych tras zjazdowych i biegowych. Najwyższy szczyt Skrzyczne który widoczny jest z odległości kilkudziesięciu kilometrów można zdobyć również korzystając z wyciągu, tym razem krzesełkowego.

Pozostałe artykuły o rekreacji i podróżach:

About