Noclegi w Tunezji

Noclegi w Tunezji

Tunezja to kraj, który każdego roku przyciąga tłumy turystów. Jest miejscem, gdzie można spędzić bardzo atrakcyjny urlop. W związku z tym odznacza się dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Baza noclegowa obfituje w miejsca odznaczające się zróżnicowanym standardem, a co za tym idzie – także i ceną. Znajdą tutaj zatem coś odpowiedniego dla siebie zarówno zamożniejsze osoby, jak i te o skromniejszej zawartości portfeli.

Najczęściej do Tunezji wybieramy się z biurem turystycznym – tak jest zdecydowanie najprościej i najwygodniej. Przeglądając foldery, zwracamy m. in. uwagę na standard hoteli oznaczony stosowną ilością gwiazdek. Tutaj jednak musimy uważać,. Pamiętajmy, że Tunezja to nie Europa, więc nie możemy kierować się przy wyborze hotelu kryteriami europejskimi. Stąd potem biorą się nieporozumienia i pretensje do touroperatorów organizujących wyjazdy. To, co w Tunezji oznaczone jest pięcioma gwiazdkami, wedle naszych norm oznacza standard mniej więcej na poziomie trzech gwiazdek.
Powyższe kwestie trzeba mieć na uwadze także przy organizacji wypoczynku na własną rękę. Na tańszy niż w hotelach nocleg możemy liczyć na kempingach czy w schroniskach. Chcąc natomiast zaoszczędzić na wyżywieniu, zwracajmy uwagę na to, gdzie kupujemy żywność w Tunezji i w jakich lokalach się stołujemy. Najlepiej w jedzenie zaopatrywać się tam, gdzie robią to tubylcy. Wiadomo przecież, że w miejscach najchętniej uczęszczanych przez turystów ceny są odpowiednio wyższe, dobrze się zatem rozejrzeć za korzystniejszymi opcjami.

Pozostałe artykuły o rekreacji i podróżach:

About