Królestwo złotych łez ? Peru, Boliwia i Chile

Królestwo złotych łez ? Peru, Boliwia i Chile

Loty Rzeszow Oslo (7)Jeśli są na świecie miejsca jednocześnie zachwycające architekturą, naturą i niosące w sobie tajemnicę przeszłości, to niewątpliwie należy do nich szlak Inków, czyli Peru, Boliwia i Chile. Dla każdego wycieczka Peru Boliwia Chile to niezwykłe przeżycie nie tylko turystyczne, ale także duchowe. Nie ma na świecie bardziej tajemniczych miejsc niż miasto Machu Picchu, Salary Uyuni czy Święta Dolina Urubamby. Podróż po tych miejscach w Ameryce Południowej to prawdziwa przygoda życia, która każdy zapamięta na zawsze.

 

Co powinna obejmować swoim programem wycieczka Peru Boliwia Chile, żeby być atrakcyjną i niezapomnianą? W każdej lokalizacji znajdują się miejsca konieczne do odwiedzenia i poznania, wymieńmy chociaż kilka z nich. W Peru koniecznie trzeba zwiedzić Limę, Arequipe, kanion Colca, dolinę Urubamby, Pisac, Machu Picchu, jezioro Titicaca, wyspę Amantani, Cuzco. W Boliwii głównymi atrakcjami są zaś: La Paz, pampa, Uyuni, Aleja Wulkanów, Laguna Verde, Laguna Colorada, Rorrenebaque. W Chile zaś nie można przejechać spokojnie obok: San Pedro de Atacama, El Tatio, Valle de La Luna, Santiago.

 

Praktycznie każda wycieczka Peru Boliwia Chile zaczyna od zwiedzenia Machu Picchu. To tajemnicze miasto odkryte ponad sto lat temu przez Hirama Binghama. Jest to niewątpliwie jeden z nowożytnych cudów świata i jedno z piękniejszych miejsc Ameryki Południowej. Bajeczne położenie w otoczeniu doliny świętej rzeki Urubamby sprawia, że nie może być tam piękniej. Kolejny ważnym punktem jest największe na świecie solne jezioro, czyli Salary Uyuni, stanowi ono doskonały plener fotograficzny z wyspami w całości porośniętymi wielkimi kaktusami. W okolicy znajduje się Aleja Wulkanów i Laguna Colorada z flamingami i krajobrazem jak w Dzikiego Zachodu.

 

Sercem nieistniejącego już imperium Inków była Święta Dolina Urubamby ? to piękna dolina z niewykle żyzną ziemia i fortecami tuż ponad nią ? Pisac i Ollantaytambo. Przepiękny jest też trochę niedoceniany szlak La Paż i jego okolice. La Paż to miasto położone chyba najpiękniej na świecie ? we wnętrzu Diabelskiego Kanonu u stóp wielkich wulkanów.

Pozostałe artykuły o rekreacji i podróżach:

About