Cudowne Mykeny

Cudowne Mykeny

wycieczki szkolne (4)To, że podróże kształcą, wiemy wszyscy. Wiemy również, że turystyka bardzo często wiąże się z odwiedzaniem miejsc, które gdzieś, kiedyś zostały opisane w literaturze. A jednym z takich właśnie miejsc są greckie Mykeny.

Niezwykłe wrażenie na turystach robi zlokalizowane tam stanowisko archeologiczne, które zadbało o odkryte fragmenty starożytnego miasta. Co więcej, szybko zorientowano się, że w dziełach Homera wszystkie opisane miejsca są rzeczywiste, wydarzenia w nich rozgrywające się miały miejsce, a skarb, o którym wieszcz mówił, rzeczywiście w danym miejscu był zakopany. Odwiedzając więc Mykeny wie się, że bohaterowie i wydarzenia, o których Homer pisał, działy się rzeczywiście w tym miejscu. Doskonałym dowodem na to jest chociażby grób Agamemnona, jednego z homerowskich bohaterów.

Cudowne Mykeny do dzisiaj robią na turystach ogromne wrażenie. Co więcej, ruiny te pięknie wpisują się w krajobraz pełen zieleni i cudów przyrody. Tutaj trzeba być, stanąć nad grobem bohatera i poczuć ten klimat.

Pozostałe artykuły o rekreacji i podróżach:

About