Bruksela na weekend

Bruksela na weekend
Bruksela na weekend
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bruksela na weekend

Bruksela to niezwykle interesujące miasto z uwagi na historyczne zabytki oraz przede wszystkim zez względu na funkcje jaką pełni dzisiaj. Jest to bowiem polityczna stolica Unii Europejskiej, siedziba Parlamentu Europejskiego oraz władz NATO.

Aby zwiedzić Brukselę wystarczy właściwie jeden dłuższy tzn trzydniowy weekend. Z lotniska oddalonego o około 15 km można się szybko dostać do centrum taksówka lub autobusem. Warto przy tym wybrać dobra lokalizację noclegów, a taką zapewnia na przykład hotel w centrum Brukseli Silken Berlaymont. To czterogwiazdkowy obiekt z baza SPA więc mamy nie tylko nocleg, ale również komfortowy wypoczynek. Hotel znajduje się tuż obok politycznych gmachów unijnych, zatem już w tym miejscu można rozpocząć zwiedzanie stolicy Belgii. Około 300 metrów od hotelu piękny i obszerny Park Brukselski z zabytkową bramą przypominającą Bramę Brandenburską w Berlinie. Po parku warto pospacerować lub pobiegać tak jak robią to rdzenni Brukselczycy.

Schodząc na główną trasę biegnącą od ronda Schumann, spacerem docieramy do centrum, ale zanim to nastąpi możemy podziwiać gmach Parlamentu Belgijskiego, a następnie wspaniałą gotycką Katedrę która skolei łudząco podobna jest do katedry Notre Dame w Paryżu. W samym centrum jest jeszcze kilka bardzo okazałych obiektów sakralnych oraz zabytkowych kamienic.

Następnie zaczynają się niekończące się sklepiki z pamiątkami i oczywiście te oferujące ręcznie robione belgijskie czekoladki. Właściwie można powiedzieć że co drugi sklepik to czekolada w najrozmaitszych formach, również płynna, wszystkie finezyjnie wyeksponowane, podświetlone tak, że idąc przez ścisłe centrum Brukseli nie sposób nie zauważyć że czekoladki to absolutny specjał Belgów i ich duma narodowa. Tutaj warto zrobić zakupy aby przywieźć ten brązowy symbol Belgii do domu. Docierając na rynek główny dech zapierają widoki na zabytkowe kamienice bogato zdobione oraz na Ratusz który znajduje się niemal na każdej pamiątkowej pocztówce lub gadżecie jaki można nabyć w Brukseli.

Jeśli chodzi o wyżywienie to stolica Belgii obfituje w wiele włoskich pizzerii serwujących typową południowa odmianę tej potrawy przyrządzaną przez rodowitych włoskich kucharzy. To sprawia że nie trzeba wiele pieniędzy poświęcać na jedzenie, a kupując do tego wyśmienite belgijskie piwo można naprawdę rozsmakować się w tym fantastycznie uważonym tutejszym trunku.

Pozostałe artykuły o rekreacji i podróżach:

About